Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

PRSNÍ IMPLANTÁTY

 

Prsní implantáty jsou v medicíně používány již od 60.let 20.stolení. Prsní implantáty bývají nejčastěji používány z estetických důvodů, ale také z důvodů léčebných nebo pro rekonstrukci prsů po ablaci atd.  Silikon jako materiál je v medicíně pro své dobré vlastnosti, především vysokou trvanlivost a biokompatibilitu, používán ještě o dvě desetiletí déle, tedy od 40.let 20. století. Využívá se nejen jako náplň prsních i jiných implantátů v estetické a rekonstrukční chirurgii, ale také pro výrobu kloubních protéz v ortopedii, nástrojů, stříkaček i jehel a jiných pomůcek.

Prsní implantáty jsou vyráběny z medicínského silikonu různé hustoty. Druhou variantou a v medicíně schváleny jsou také implantáty plněné fyziologických roztokem či kombinací silikonu s fyziologického roztoku.

Vzhled implantátů

Jejich pevný obal ze silikonové pryže zajišťuje nepropustnost vnitřního obsahu. Toto vnější pouzdro implantátu je velmi pružné a pevné a obsahuje další vnitřní vrstvu, která zabezpečuje co nejmenší propustnost a zvyšuje odolnost implantátu vůči protržení. Uvnitř těchto dvou vrstev se nachází samotný hustý silikonový gel nebo fyziologický roztok či kombinace obou těchto látek. Soudržnost částic silikonového gelu zajišťuje udržení tvaru implantátu a zabraňuje vytékání silikonu do těla v případě  protržení implantátu. Z hlediska prokázané neškodnosti medicínského silikonu pro lidské tělo, bývají implantáty plněné silikonovým gelem používány nejčastěji.