HomeImplantáty › Typy implantátů dle použití › Expandery

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

TKÁŇOVÝ EXPANDÉR

 

Tkáňový expandér se využívá především při rekonstrukčních operacích prsou, např. po prodělané úplné mastektomii, amputaci či ablaci prsou. Je využíván především v případech, kdy prsa před rekonstrukcí nevykazují dostatek vlastní tkáně, která by poskytovala dostatek prostoru pro implantát a také jej překryla. Z tohoto důvodu je kůži na implantát nutno připravit a také kůži roztáhnout. Podmínkou však je, že kůže pacientky nesmí být příliš tenká a pro tento typ rekonstrukce není vhodné ani pokleslé prso na opačné straně, než kde má být provedena rekonstrukce.

 

Tkáňový expandér je dutá protéza ve tvaru balónku, která je vyrobená z elastického silikonu. Do podkožního prostoru prsou se nejdříve implantuje  prázdný expandér, který je postupně pomocí jehly plněn fyziologickým roztokem prostřednictvím plnící chlopně a tak okolní prsní tkáň roztahuje. Tím dojde k vytvoření dostatečného prostoru pro pozdější vložení prsního implantátu. Tento proces, kdy se kůže postupně roztahuje díky doplňování objemu expandéru, trvá několik měsíců, přičemž platí pravidlo, že by expandér měl být fyziologickým roztokem naplněn zhruba o 200 ml více než je požadovaná velikost implantátu. Expandér se do prsou vkládá při klasické operaci v celkové narkóze, většinou s nutností jednodenní hospitalizace.

 

Rekonstrukce prsou se provádí buď okamžitě, tzn. současně s první operací, při které je prso odstraňováno. Druhou variantou je rekonstrukce prsou odložená, kdy je rekonstrukce provedena až po přeléčení nádorového onemocnění.

 

Nevýhodou může být vysoká cena implantátu a také nutnost docházet na pravidelné doplňování expandéru, čímž se celý proces prodlužuje a výsledek není zřetelný ihned, jako např. u rekonstrukce prsou pomocí silikonových implantátů.

 

Úplně poslední fází při rekonstrukci prsou je rekonstrukce prsního dvorce a bradavky, která je prováděna s odstupem několika měsíců po vlastní rekonstrukční operaci.