HomeImplantáty › Typy implantátů dle použití › Estetické implantáty

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

estetické implantáty

 

Prsní implantáty jsou v medicíně používány již od 60.let 20.stolení. Prsní implantáty bývají nejčastěji používány z estetických důvodů, ale také z důvodů léčebných nebo pro rekonstrukci prsů po ablaci atd.  Silikon jako materiál je v medicíně pro své dobré vlastnosti, především vysokou trvanlivost a biokompatibilitu, používán ještě o dvě desetiletí déle, tedy od 40.let 20. století. Využívá se nejen jako náplň prsních i jiných implantátů v estetické a rekonstrukční chirurgii, ale také pro výrobu kloubních protéz, nástrojů, stříkaček i jehel a jiných pomůcek. Silikon pro své výhodné vlastnosti nachází široké uplatnění nejen v medicíně, ale také v technickém průmyslu či kosmetice.

Prsní implantáty jsou vyráběny z medicínského silikonu různé hustoty. Druhou variantou a v medicíně schváleny jsou také implantáty plněné fyziologických roztokem či kombinací silikonu s fyziologického roztoku.

 

Vzhled implantátu

Jejich pevný obal ze silikonové pryže zajišťuje nepropustnost vnitřního obsahu. Toto vnější pouzdro implantátu je velmi pružné a pevné a obsahuje další vnitřní vrstvu, která zabezpečuje co nejmenší propustnost a zvyšuje odolnost implantátu vůči protržení. Uvnitř těchto dvou vrstev se nachází samotný hustý silikonový gel, fyziologický roztok či kombinace obou těchto látek. Soudržnost částic silikonového gelu zajišťuje udržení tvaru implantátu a zabraňuje vytékání silikonu do těla v případě  protržení implantátu. Z hlediska prokázané neškodnosti medicínského silikonu pro lidské tělo, bývají implantáty plněné silikonovým gelem používány nejčastěji. Navíc riziko ruptury silikonového implantátu je podstatně menší, než riziko ruptury u implantátů plněných fyziologickým roztokem.

 

Silikonové implantáty mohou být dle typu výplně:

-         siliknové implantáty plněné kohezivním gelem: jejich výhodou je vysoká soudržnost gelu, jímž je implantát naplněn.

-         silikonové implantáty plněné dvěma gely s různou hustotou: dva gely, které tvoří náplň implantátu mají rozdílnou hustotu. Výhodou takto plněného implantátu je jeho schopnost zvýraznit tvar prsou a také zajistit konstantní výšku prsního dvorce či přesně kopírovat strukturu prsou. Právě z tohoto důvodu jsou tyto implantáty používány především k tvarování prsou.

 

Implantáty plněné tekutým silikonem, které se používaly dříve, se v současné době již nepoužívají.

 

Silikonové implantáty plněné silikonovým gelem jsou pro svou pružnost, měkkost, ale zároveň pevnost v estetické chirurgii využívány nejčastěji. Díky gelové konzistenci, která je podobná konzistenci vlastní prsní tkáně, působí v prsou přirozeným dojmem a to jak na pohled, tak i na pohmat.

 

Implantáty plněné fyziologickým roztokem

 

Tento typ implantátu se skládá z pevného silikonové obalu – pouzdra, které je naplněno fyziologickým (solným) roztokem. Jejich výhodou je nutnost menšího řezu pro zavedení implantátu, neboť implantát se plní fyziologickým roztokem až po zavedení do prsou. V ČR se však téměř nepoužívají, neboť tekutina, kterou je implantát vyplněn je svou konzistencí vzdálená od konzistence prsní tkáně a např. při pohybu prsou působí implantáty rušivým dojmem, neboť jejich vnitřní tekutina se „přelévá“.  Velmi často také u těchto implantátů docházelo k úniku tekutiny prostřednictvím plnícího otvoru. Při úniku fyziologického roztoku do těla je však tento vstřebán okolními tkáněmi zcela přirozeně, bez rizika tvorby granulomů. Výhodou je však možnost časné diagnostiky ruptury, neboť implantát, narozdíl od implantátu silikonového, zmenší svůj objem okamžitě. Od jejich používání se proto v současné době ustupuje.

 

Podle typu povrchu se dále implantáty dělí na:

 

-        s hladkým povrchem: v České republice se nepoužívají

-        s mikro-texturovaným povrchem: Jejich povrch není hladký, ale pórovitý. U těchto implantátů je největší výhodou snížené riziko vzniku kapsulární kontraktury, neboť díky svému velmi jemnému povrchu lépe vroste do přirozené prsní tkáně.

-      s texturovaným povrchem: Tyto implantáty mají rovněž pórovitý, ale přesto jemný až sametový povrch, ale ne tolik jako implantáty s mikro-texturovanýcm povrchem. U těchto implantátů platí rovněž pravidlo nižšího rizika vzniku kapsulární kontraktury.