HomeImplantáty › Typy implantátů dle použití › Rekonstrukční implantáty

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

Rekonstrukční implantáty

 

U žen, které pro zhoubná a nádorová onemocnění prsou, prodělaly amputaci, ablaci prsou či tzv. mastektomii, což je chirurgické odstranění prsní žlázy, většinou i s bradavkou a prsním dvorcem, lze díky moderní estetické a plastické chirurgii prsa rekonstruovat. Pro rekonstrukci prsou pomocí implantátů se používají běžné, silikonové implantáty.

 

Prsa lze rekonstruovat okamžitě, tzn. současně s operací kdy je prs odnímám a nebo opožděně, tedy zhruba po 12 – 24 či více měsících po odstranění prsou. Při rekonstrukčním operacích prsou se nahrazuje nejen ztracený objem prsou, ale dochází také k náhradě kůže a úpravě tvaru prsou, bradavek i prsního dvorce, tak aby byla symetrická.

 

Při rekonstrukční operaci prsou lze pro výplň prsou použít buď tkáň tělu vlastní, např. vlastní tkáň břišní či hýžďová či cizorodou – prsní implantáty či expandery. V některých případech se používá kombinace obou materiálů.

 

Při rekonstrukci prsou implantátem je tento vložen vždy pod sval, neboť prsní žláza je odstraněna. Při této operaci lze do prsou vložit  běžný silikonový implantát, který se používá při augmentaci prsou a to jak kulatého, tak anatomického tvaru. U žen po provedené mastektomii s nedostatkem vlastní tkáně je nutné před samotným vložením implantátu použít tzv. expandér, což je jakási silikonová protéza, jejímž úkolem je roztáhnout kůži a tkáň prsou tak, aby za nějaký čas byla možná do vytvořené dutiny implantace implantátu. Expandér se vkládá pod prsním tvar a během zhruba 2 -3 měsíců se postupně naplňuje.

 

V rekonstrukční chirurgii prsou lze, jak již bylo zmíněno, prsa rekonstruovat také kombinací implantátu a tělu vlastního materiálu nebo také pouze vlastním materiálem, tkání např. z břicha či hýždí. Výhodou rekonstrukce prsou pouze vlastní tkání je, že odpadají komplikace a rizika spojená s využitím cizorodého materiálu, např. silikonového implantátu či expandéru.  Jedná se sice o časově náročnější techniku, prsa však po rekonstrukci vypadají zcela přirozeně a také není nutná výměna implantátu po několika letech.

 

Po vložení implantátu či rekonstrukci prsou vlastním materiálem přichází na řadu poslední část operace a tou je rekonstrukce bradavky a dvorce.