Home › Komplikace › Krvácení

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

KRVÁCENÍ

 

Bezprostředně po skončení operace začíná pooperační fáze, ve které dochází k hojení rány a operovaných tkání. Komplikace a problémy, které nastanou v této fázi se nazývají časné pooperační komplikace. Mezi ně patří nejčastěji krvácení, infekce či celkově špatné hojení operační rány. Komplikace, které se objevují v pozdějším období se nazývají pozdní komplikace. Dále se pooperační komplikace dělí na všeobecné, které mohou nastat po téměř všech typech operačních výkonů a specifické komplikace, které se vztahují a jsou tedy specifické jen pro konkrétní operaci.

 

Mezi nejčastější pooperační komplikace, která je zároveň časnou i všeobecnou komplikací, tzn. může nastat po všech typech operačních výkonů, je krvácení. Ke krvácení nebo vzniku hematomů (modřin) může dojít také po augmentaci. Podkoží prsní tkáně obsahuje cév poměrně málo a tak může dojít při vkládání implantátu na prsní sval k poranění cév  a následnému krvácení jen velmi zřídka. Při dnešních moderních operačních postupech dochází ke krvácení během operace velmi zřídka, navíc krvácení při operaci je stavěno tzv. koagulací. I přesto může bezprostředně po operaci prsou dojít k výronu krve při znovuotevření již uzavřené cévy. Příčinou je skutečnost, že po skončení narkózy začínají cévy opět krvácet, neboť krevní tlak během operace je výrazně nižší než v bdělém stavu. Může rovněž dojít k prosakování krve. Krvácení rány většího rozsahu zpomaluje hojící proces rány a může zapříčinit nutnost nové operace v prvních 24-48 hodinách po operaci. Při revizní operaci se zároveň pátrá po zdroji krvácení, které je zastaveno a odstraňují se také zbylé krevní sraženiny.

 

Ve snaze zabránit tomuto problému s pooperačním krvácením se již během operace do rány zavádí tzv. Redonova drenáž, která odvádí krev  z operované oblasti z těla ven, čímž je znemožněn vznik krevního výronu.

 

Po uplynutí prvních 24 hodin od operace je již krvácení rány velmi nepravděpodobné, může se ovšem objevit i po několika týdnech. Z tohoto důvodu je nutná hospitalizace alespoň první noc po zákroku s odbornou, stacionární péči. Díky důsledné péči a dodržováním pooperačního klidového režimu včetně absolvování všech pooperačních kontrolních vyšetření určených lékařem, lze případným komplikacím po zákroku předejít nebo je alespoň minimalizovat.