Home › Komplikace › Prasknutí implantátu

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

RUPTURA IMPLANTÁTU

 

Ruptura implantátu není časnou komplikací po augmentaci, přesto k ní může v některých případech dojít a to hned z několika důvodů. Většinou dojde k poškození nebo prasknutí implantátu po jeho velmi silném mechanickém stlačení, např. silným nárazem při autonehodě, pádem z výšky nebo bodnou či řeznou ránou. Je tedy potřeba vyvinout opravdu velkou sílu a tlak, aby došlo k prasknutí implantátu. Naopak drobné poškození či prasklina na implantátu mohou vzniknout zdánlivě i bez zjevné vnější příčiny, např. únavou materiálu, výrobní vadou či již při samotné operaci nešetrnou manipulací s implantátem. Ani tato komplikace se však neobjevuje často, neboť moderní silikonové implantáty jsou konstruovány tak, aby odolávaly takovýmto extrémním a zátěžovým situacím. Pouzdro implantátu je vyrobeno z velice pevného a odolného silikonového materiálu.

 

Ruptura implantátu se může projevovat zduřením a zarudnutím prsu, bolestivostí, případně zvýšenou tělesnou teplotou. S poškozením či rupturou implantátu je spojeno zároveň riziko prosakování, případně úniku silikonového gelu z implantátu, kdy může dojít k úniku mikroskopických silikonových částic do kapsuly kolem implantátu nebo ostatních tkání těla. V případě použití implantátů plněných kohezivním silikonovým gelem je však toto riziko minimální. Implantáty plněné kohezivnním gelem jsou tedy ideální volbou, neboť se jedná o implantáty velmi trvanlivé, bezpečné a kvalitní. Nicméně negativní vliv silikonu pro lidský organismus nebyl nikdy potvrzen ani doložen žádnými vědeckými studiemi.

V případě prokázané únavy materiálu či úbytku objemu implantátu důsledkem působení vnějších vlivů, např. úraz či bodné poranění a to především u implantátů plněných fyziologickým roztokem, je indikována výměna implantátu. I v případě úniku silikonového gelu mimo implantát je vhodné operaci neodkládat a přistoupit k vyjmutí poškozeného implantátu a případně jeho výměně za implantát nový.

Drtivá většina současných výrobců nabízí na své implantáty doživotní záruční program, v jehož rámci je poskytována bezplatná výměna implantátu u prokázané výrobní vady a v případě poškození implantátu je nabídnuta dokonce finanční kompenzace na náklady spojené s reoperací.