Home › Komplikace › Asymetrie prsou

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

ASYMETRIE PRSOU

 

Chování tkání po operaci prsou lze jen těžko odhadnout a je také téměř nemožné je jakkoliv ovlivnit. Proto jakákoliv komplikace, která se v pooperačním období po augmentaci objeví nemusí být nutně vinou operatéra, ale ani samotné klientky. Výsledný stav a vzhled prsou je totiž zásadně ovlivněn stávajícím stavem a individuální anatomií těla. Případné tvarové či estetické odchylky po augmentaci lze však v drtivé většině případů úspěšně vyřešit reoperací.

 

I přestože lze právě díky augmentaci vložením různě velkých implantátů stávající asymetrii prsou částečně vyřešit, v některých případech se asymetrie prsou projeví až po operaci jako nežádoucí estetická komplikace. V některých případech totiž může dojít ke zvýraznění stávající mírné asymetrie prsou právě vložením implantátů. Stávající asymetrii před operací lze upravit nejen vložením rozdílně objemných implantátů, ale také pomocí modelace prsou či redukcí prsou u objemnějšího poprsí. Téměř nikdy však ani těmito metodami nelze dosáhnout 100% výsledku s identickými prsy.  Pokud po augmentaci dojde k nerovnoměrnému poklesu prsou, kdy prso na jedné straně je povislé více než na straně druhé, jedná se také o asymetrii prsou. Asymetrií po augmentaci se obecně rozumí nepoměr mezi prsy co se tvaru nebo velikosti týče.

 

Asymetrie prsou se může objevit na přechodnou dobu již poměrně brzy po operaci v případě, že proces hojení neprobíhá na obou prsou stejně a kdy prsa zároveň vykazují výrazný otok. Nejpozději po uplynutí několika týdnů, kdy je pooperační proces hojení ukončen, by se nerovnoměrný vzhled prsou měl upravit .

 

Zřídka dochází ke vzniku asymetrie prsou také z důvodu vyklouznutí či rotace implantátu. Pohyb implantátu může být zapříčiněn nedodržením pooperačního klidového režimu či pohybem prsních svalů bezprostředně po operaci. Riziko posunu implantátu je vyšší v případě použití anatomických implantátů. Proto je velmi důležité v prvních 4-6 týdnech po operaci dodržovat klidový režim, vyhnout se větším sportovním aktivitám či přílišnému tlaku na prsní  oblast, aby implantát mohl lépe vrůst do prsní tkáně. K zabránění vzniku asymetrie či rotace implantátu se doporučuje také spaní na zádech.