Home › Zvětšení prsou › Implantáty

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

zvětšení prsou implantáty (augmentace prsou)

 

Touha po krásném, objemném a pevném poprsí provází ženy už od nepaměti. Bohužel s přibývajícím věkem, následkem těhotenství, kojení i v důsledku hubnutí či naopak přibývání na váze, ženská prsa ztrácí svůj původní tvar, pevnost a mnohdy také objem. Naštěstí dnešní moderní doba nabízí nespočet různých metod, jak vytouženého poprsí dosáhnout, bez ohledu na to, zda původní poprsí je malé, pokleslé vlivem věku či po kojení nebo asymetrické. Každý takový problém je možno vyřešit s pomocí moderní plastické chirurgie díky zákroku zvaným augmetnace, tzn. zvětšení poprsí, většinou pomocí silikongelových implantátů či pomocí modelační operace prsou, která si dokáže poradit s asymetrickým a pokleslým poprsím, případně upravit i nežádoucí velikost a tvar prsního dvorce.

 

Augmentace prsou je operace prováděná v celkové narkóze a trvá zhruba 1-2 hodiny a vyžaduje většinou 1-2 denní hospitalizaci na klinice s rekonvalescencí v délce zhruba 1-2 týdny.  Zvětšení prsou se provádí pomocí speciálních silikongelových implantátů, které lze vybrat z velkého množství druhů i značek. Ideální velikost i druh řezu, kterým se implantát pod kůži umisťuje by měla být vždy  zvolena po předchozí pečlivé konzultaci s plastickým chirurgem.

 

Cílem této operace je zvětšení objemu poprsí a vylepšení jeho tvaru vložením silikongelových implantátů. Implantát může být uložen buď pod sval nebo pod prsní žlázu. Mezi dva základní druhy, co se tvaru implantátu týče, patří implantáty kulaté nebo anatomické. Asymetrii prsou lze zároveň vyřešit vložením implantátů rozdílných objemů. Velikost a profil implantátu (nízký, vysoký či extra vysoký) by měly být zvoleny po dohodě pacientky se zkušeným chirurgem a to především podle výšky, váhy, proporcí postavy či šířky hrudníku pacientky. Vždy je nutný individuální přístup ke každé pacientce, který zajistí optimální výsledek operace. Osobní konzultace s lékařem ještě před operací je tedy velmi důležitá a je nutno při ní velmi pečlivě zvážit všechny možnosti zákroku, výhody i nevýhody, možná rizika a vybrat velikost implantátů.

 

Na současném trhu lze vybrat z mnoha značek kvalitních implantátů, které se vyznačují vysokou pevností, pružností a odolností vůči poškození. Implantáty jsou plněny kvalitním měkkým silikonovým gelem, který nepředstavuje pro lidský organismus žádné riziko. Implantáty mají většinou mikro-texturovaný povrch, který zabraňuje pohybu implantátu v prsou, neboť implantáty do prsní tkáně vrostou a rovněž eliminují riziko vzniku kapsulární kontraktury. Velikost implantátu se uvádí v mililitrech dle objemu silikonového gelu uvnitř implantátu.

 

Ještě před samotnou operací je také nutno zvolit společně s chirurgem kudy vést řez pro vložení implantátu. V České republice se využívá tří následujících postupů a řezů: přístup z podprsní rýhy, prsním dvorcem či z podpaží. Výběr řezu je velmi důležitým a individuálním momentem, neboť v té oblasti, kterou pacientka zvolí bude také umístěna jizva, proto je potřeba všechna pro a proti každého přístupu promyslet.

 

Stejně tak je možno uvažovat o třech možnostech umístění implantátu a to buď umístění implantátu pod žlázu, pod prsní sval či částečně pod sval. I způsob umístění je možno zvolit po dohodě s chirurgem a závisí individuálně na potřebách a přání pacientky.

 

Samotná operace pak probíhá v 1-2 hodinové narkóze. Před operací je nutno být zcela zdráv a absolvovat předoperační vyšetření (většinou laboratorní vyšetření krve a moči a EKG) dle doporučení a požadavků kliniky. Před augmentací se rovněž doporučuje absolvovat mammografické či sonografické vyšetření prsou k vyloučení nádorového onemocnění prsou. Řez skalpelem dle rozhodnutí pacientky je cca 3-4 cm dlouhý a po tupé preparaci prsní tkáně je implantát uložen zvoleným způsobem do vytvořené kapsy, tzn. buď pod prsní sval, pod žlázu či částečně pod sval. Poté je implantát překryt prsní tkání tak, aby byl neviditelný a výsledek působil esteticky a přirozeně. Poté je rána uzavřena stehy, které se vytahují zhruba za 7-10 dní po operaci. Augmentace vyžaduje 1-2 dny hospitalizace na klinice a minimálně na 14 dní po zákroku je nutno omezit fyzické aktivity a po dobu 1-2 měsíců nosit speciální kompresivní podprsenku, která prsa fixuje a formuje. Důležité jsou pravidelné kontroly po zákroku na klinice.

 


Efekt tohoto zákroku je trvalý a velmi efektivní s viditelným a změřitelným výsledkem. Augmentaci nelze provést u těhotných, kojících žen či u žen se závažným onemocněním. Celková doba rekonvalescence po zákroku bývá obvykle 2-4 týdny.