Home › Zvětšení prsou › Tukem › Kmenové buňky

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

ZVĚTŠENÍ PRSOU VLASTNÍM TUKEM S KMENOVÝMI BUŇKAMI

 

Kmenové buňky jsou tělu vlastní buňky obsažené v některých tkáních lidského těla. Nejčastěji se nalézají v tukové tkáni , kostní dřeni či dokonce v pupečníkové krvi a kožní tkáni.  V lidském organismu mají nezastupitelnou funkci především v oblasti regenerace, obnovy buněk a hojení. Pro své léčebné účinky jsou kmenové buňky využívány nejen v estetické medicíně při vyhlazování vrásek či zvětšení prsou, ale také v oblasti ortopedie pro regeneraci a obnovu poškozených buněk, především chrupavek a kloubů. Transplantací kmenových buněk lze dokonce úspěšně léčit rakovinu kostní dřeně. Do budoucna vědci uvažují o využití kmenových buněk i při dalších onemocněních (např. Crohnova nemoc, léčba srdce po infarktech či léčba ochrnutí následkem úrazu atd.).

 

V posledních letech si získaly kmenové buňky v estetické medicíně velkou oblibu, neboť kromě vyhlazení vrásek, zvětšení rtů atd. lze pomocí tukové tkáně s kmenovými buňkami zvětšit také prsa. Zvětšení prsou pomocí vlastního tuku s kmenovými buňkami se nazývá autoaugmentace. Jedná se vlastně o dva zákroky během jedné operace, kdy je nutno nejdříve odebrat tukovou tkáň, která se poté dále upravuje a obohacuje o vlastní kmenové buňky a takto upravená tuková tkáň je následně aplikována do prsou. Celý tento proces probíhá v lokální anestezii a trvá několik hodin. Kmenové buňky jsou v podstatě základními kameny tkání, tedy i tukové tkáně ve které jsou přirozeně obsaženy. Ideálními místy pro odběr tukové tkáně a její následnou aplikaci do poprsí jsou oblasti břicha, stehen či hýždí.

 

Odběr tukové tkáně probíhá totožně jako u klasické tumescentní liposukce, kdy je zvolená oblast lokálně znecitlivěna a poté napuštěna tumescentním roztokem. Poté je tuk pomocí několika drobných řezů pomocí kanyl a speciálního podtlakového přístroje odsán z těla.  Po odebrání tuku se tuková tkáň čistí od nepotřebných částí, např. příměsi krve, vaziva a poškozených buněk a dále se upravuje a obohacuje o získané kmenové buňky. Takto připravená tuková tkáň je pak následně ve vrstvách aplikována do prsou. Pro přežití a dobré hojení přenášené tukové tkáně je důležité množství těchto kmenových buněk, které každá lidská tuková tkáň obsahuje ve velkém počtu. Závěrečná aplikace tuku se provádí v lokální anestezii a trvá cca 1 hodinu. Tato nová tuková tkáň se stane přirozenou součásti prsu a jen velmi malá část se v prvních několika týdnech po zákroku vstřebá. Větší část tukové tkáně zůstává zachována. Celková doba trvání zákroku je cca 5-6 hodin.

 

Po zákroku není nutná žádná delší rekonvalescence, bolestivost v odsáté oblasti je minimálně a na prsou nezůstávají žádné viditelné jizvy.  Prsa je vhodné ponechat volně bez kompresivní elastické podprsenky, jako je tomu např. po klasické augmentaci. Výsledný efekt zákroku je trvalý, leč individuální, neboť prsa lze zvětšit pouze zhruba o 1 velikost.

 

Výhodou zvětšení prsou pomocí vlastního tuku s kmenovými buňkami je v prvé řadě fakt, že se jedná o tělu vlastní materiál, tudíž odpadá riziko alergické reakce či vzniku kapsulární kontraktury, což bývá častá nežádoucí reakce těla právě v případě implantace silikonových implantátů. Přenesenou tukovou tkáň též není možné v prsou nahmatat či vidět. Při tomto zákroku rovněž odpadá nutnost celkové anestezie a rizik s ní spojených. Po zákroku nezůstávají na těle žádné viditelné jizvy. Rovněž nutná doba rekonvalescence je podstatně kratší, než u klasické augmentace.

 

Tato metoda zvětšení prsou je tak perfektním řešením pro ty ženy, které si přeji zvětšit objem svého poprsí a zároveň úbytek tukové tkáně v problematické partii či pro ženy po odstranění prsou následkem nádorového onemocnění. Metoda zvětšení prsou pomocí vlastního tuku s kmenovými buňkami  nabízí alternativu ke klasickému zvětšení prsou implantáty, ovšem bez nutnosti narkózy, hospitalizace, rekonvalescence a zcela bez jizev.