Home › Komplikace › Posun implantátu

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

ROTACE IMPLANTÁTU

 

V některým případech rovněž může dojít k vysunutí implantátu z vytvořené kapsy či posunu z původního umístění a to i po delší době od operace.  K této komplikaci může dojít z důvodu nedostatečného přilnutí a fixace implantátu k prsní tkáni v pooperačním období či již při samotné operaci nesymetrickým umístěním implantátu. Riziko posunu implantátu je větší v případě uložení implantátu pod prsní sval, neboť prsní sval implantát nefixuje příliš pevně a také u implantátů s hladkým povrchem, které většinou nepřilnou k prsní tkáni tak, jako je tomu u implantátů s texturovaným povrchem. Příčinou nepřilnutí implantátů může být rovněž tekutina, která se nachází v opouzdřeném prostoru prsou.

 

Problémy a deformitu prsu může tato komplikace vyvolat především v případě anatomických implantátu, které jsou vkládány do prsou v určité poloze a proto je jejich rotace nežádoucím jevem, který způsobuje nepřirozený a nesymetrický vzhled prsou. Anatomické implantáty se mohou v prsu otáčet po směru hodinových ručiček nebo kolem své vlastní osy, přičemž obojí přináší nežádoucí efekt, neboť anatomické implantáty jsou ve své spodní části širší a objemnější než v části horní. Důležitým momentem je precizní uložení implantátů pod správným úhlem již při operaci.

 

Řešením rotace implantátu je chirurgický zákrok, při němž se implantát posune do správné polohy a následně fixuje. Důležitým preventivním opatřením proti rotaci implantátu, které může ovlivnit samotná pacientka, je dodržení pooperačního klidového režimu bez větších sportovních aktivit a většího tlaku na prsní oblast. Jen tak se může implantát bez problémů fixovat k okolní prsní tkáni.