HomeOperace › Umístění implantátů › Pod žlázou

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

 

UMÍSTĚNÍ IMPLANTÁTŮ

 

Stejně jako je možno zvolit si způsob provedení řezu pro vložení implantátů, je možno také zvolit umístění implantátů v prsou.

Možnosti umístění implantátu jsou tři:

  • pod sval
  • pod žlázu
  • částečně pod sval

Výběr nejvhodnější varianty pro konkrétní pacientku je vždy individuální a závislý na více faktorech. V ideálním případě by při konzultaci s budoucím operatérem mělo dojít ke shodě mezi očekáváním pacientky a reálnými možnostmi vzhledem ke stavu prsou. Pro umístění implantátu je důležité zohlednit také to, do jaké míry jsou prsa pokleslá, stav prsního svalstva, množství tukové tkáně prsou, věk pacientky, kvalitu a velikost prsní žlázy, kvalitu a elasticitu kůže v oblasti prsou a další faktory.

Umístění pod žlázu

V tomto případě je implantát umístěn pod prsní žlázu, do jakési kapsy (dutiny), která je vytvořena separací od další anatomické vrstvy – prsního svalu. Implantát tedy leží pod prsní žlázou, ale zároveň na svrchní vrstvě velkého prsního svalu. Tento způsob umístění implantátu je ideální pro ženy s mírným poklesem poprsí. Při uložení implantátu pod sval totiž dochází ke zvýraznění horní linie prsou a to především při vložení kulatých implantátů. Pro dosažení estetického a přirozenějšího vzhledu je však nutno, aby kryt implantátu byl dostatečný. Z tohoto důvodu se tento způsob uložení nedoporučuje ženám s malým či nedostatečně vyvinutým poprsím, neboť nedostatek tkáně, který by implantát mohl překrýt, by znamenalo neestetický vzhled prsou a také okraj implantátu je v takovém případě nejen viditelný, ale také hmatatelný. Prsa poté působí nepřirozeně. Na druhou stranu se nedoporučuje při umístění pod sval použít ani implantáty nadměrných velikostí, které postupem času důsledkem působení gravitace a svou vlastní tíhou klesají a prsa jsou prověšená. Při umístění implantátu pod žlázu také hrozí vyšší riziko vzniku kapsulární kontraktury. Při tomto způsobu uložení implantátů je menší pooperační bolestivost, než při vložení implantátu pod sval a celková rekonvalescence bývá rychlejší, neboť sval zůstává nedotčen.