HomeOperace › Umístění implantátů › Pod svalem

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

 

UMÍSTĚNÍ IMPLANTÁTŮ

 

Stejně jako je možno zvolit si způsob provedení řezu pro vložení implantátů, je možno také zvolit umístění implantátů v prsou.

Možnosti umístění implantátu jsou tři:

  • pod sval
  • pod žlázu
  • částečně pod sval

 

Umístění pod sval

Umístění implantátu pod prsní sval je vhodným řešením zejména pro ty ženy, které mají menší poprsí u kterých bývá nedostatečně nebo téměř vůbec vyvinuta. Implantát je tak plně kryt svalem a ostatní tkání prsou a působí tak přirozeněji. Síla a kvalita svalu jsou tak důležitými faktory, které mohou konečný výsledek a vzhled prsou ovlivnit. Při tomto způsobu umístění implantátu je implantát uložen nejen pod velký prsní sval, ale také pod prsní žlázu,  do vypreparované dutiny mezi žebry a prsním svalem.  Naopak nevhodné je toto umístění implantátu pro pokleslá prsa, neboť poté prsa působí nepřirozeným dojmem, těžký implantát prsa ještě více prověsí a výsledný efekt není žádoucí. Nevýhodou tohoto umístění implantátů je také větší pooperační bolestivost a citlivost prsou. Také při větší tělesné námaze a stahování prsních svalů, např. během cvičení v posilovně, může být implantát stlačován prsním svalem do nepřirozeného tvaru. Na druhé straně je výhodou menší riziko vzniku kapsulární kontraktury.

 

Výběr nejvhodnější varianty pro konkrétní pacientku je vždy individuální a závislý na více faktorech. V ideálním případě by při konzultaci s budoucím operatérem mělo dojít ke shodě mezi očekáváním pacientky a reálnými možnostmi vzhledem ke stavu prsou. Pro umístění implantátu je důležité zohlednit také to, do jaké míry jsou prsa pokleslá, stav prsního svalstva, množství tukové tkáně prsou, věk pacientky, kvalitu a velikost prsní žlázy, kvalitu a elasticitu kůže v oblasti prsou a další faktory.