Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

OPERAČNÍ PŘÍSTUPY

Pomocí operační metody augmentace lze dosáhnout nejen zvětšení objemu u malého poprsí či vyrovnání velikosti prsou v případě jejich asymetrie, ale ve spojení s modelační technikou lze také dosáhnout zpevnění pokleslého poprsí či úpravu velikosti a tvaru prsních dvorců.

 

Operačním přístupem se rozumí umístění řezu pro vložení implantátů. Zvolený způsob se odvíjí od přání pacientky a také na možnostech daného pracoviště či lékaře, který operaci bude provádět.

V České republice se provádí následující 3 typy umístění řezu:

  • podprsní rýhou
  • prsním dvorcem
  • axilární přístup (podpažím)

Umbikulární přístup (prostřednictvím pupíku) se v České republice neprovádí.

 

Každý ze zvolených přístupů má své výhody a nevýhody, které je vždy nutno zvážit a prodiskutovat se svým budoucím operatérem při vstupní konzultaci. Nejčastěji voleným způsobem řezu je řez umístěný pod ňadrem, v tzv. podprsní rýze. Výsledná jizva o velikosti 3-4 cm je po zahojení nenápadná a je ukryta pod prsem. Tento způsob řezu bývá volen i v případě, kdy jsou použity a vkládány anatomické implantáty, které je nutno vložit tak, aby jejich nejširší část směřovala dolů a také v případě použití implantátů většího objemu. U větších implantátů by totiž jejich vložení prsním dvorcem či axilárním přístupem mohlo být velmi komplikované. Umístění řezu většinou v dolní části prsního dvorce se nejčastěji provádí pokud je augmentace prováděna v kombinaci s modelační operační technikou, kdy dochází nejen ke zvětšení prsou, ale také k úpravě jejich tvaru či modelaci tvaru a velikosti samotného prsního dvorce. Na přání pacientky lze však provést vložení implantátů prsním dvorcem i při samostatné augmentaci. Posledním typem možného umístění řezu pro vložení implantátů je přístup axilární, tzn. z podpaží. Zde je veden řez o velikosti cca 3-4 cm a tímto způsobem lze vložit pouze implantáty kulaté, nikoliv anatomické. Po vložení implantátů tímto způsobem bývají obvyklé větší otoky v horních kvadrantech hrudníku a také je nutné po operaci nosit kromě kompresivní podprsenky, také speciální stahovací pás přes prsa, který zabraňuje vysunutí implantátu směrem nahoru.

 

Umístění řezu pro vložení implantátů je tak tedy nutno volit s ohledem na velikost a tvar implantátů (kulatý, anatomický) a zároveň zohlednit přání pacientky o umístění výsledné jizvy.